...

12 550 000 na ratowanie miejsc pracy

Kategoria: Aktualności 2020 Opublikowano: 19 czerwca, 2020

      19 czerwca przed południem Andrzej Szarlip Starosta Biłgorajski w towarzystwie Michała Mulawy Wicemarszałka Województwa Lubelskiego i Grzegorza Wróbla Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego oficjalnie podziękował pracownikom PUP w Biłgoraju za skuteczną koordynację programu Tarcza Antykryzysowa w powiecie biłgorajskim.

      19 czerwca przed południem Andrzej Szarlip Starosta Biłgorajski w towarzystwie Michała Mulawy Wicemarszałka Województwa Lubelskiego i Grzegorza Wróbla Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego oficjalnie podziękował pracownikom PUP w Biłgoraju za skuteczną koordynację programu Tarcza Antykryzysowa w powiecie biłgorajskim. Wcześniej odbyło się spotkanie podczas którego Wicemarszałek Mulawa w imieniu Samorządu Województwa Lubelskiego przekazał kwotę 12 550 000 zł na ratowanie kolejnych  miejsc pracy na Ziemi Biłgorajskiej. Łączna kwota wydatkowanych środków dla przedsiębiorców przekazanych w ramach ww. programu na dzień 19 czerwca 2020 r. wyniosła 19 861 820 zł.

     Obawy były wielkie, ale dziś widzimy, że czarny scenariusz na rynku pracy powiatu biłgorajskiego się nie spełni – podkreślał Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip. Sytuacja ta się rozwinęła w dobrym kierunku, a to w dużej mierze zasługa sprawnie działającego Urzędu Pracy i lokalnych przedsiębiorców. Dziś już wiemy, że skutki kryzysu będą odczuwane w dużo mniejszym stopniu, niż zakładano jeszcze kilka miesięcy temu. Pomoc była bardzo skuteczna i szybko trafiła do naszych przedsiębiorców. Dzięki temu ten przestój i niepewność wywołana pandemią nie odcisnęła się mocno na naszym rynku pracy – dodaje Starosta Szarlip.

      Chcielibyśmy dotrzeć do wszystkich, najmniejszych nawet firm i pracodawców z oferta konkretnej pomocy. Stąd Mobilny Punkt Informacyjny, stąd wizyta specjalistów, stąd zachęta by odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy i zyskać wsparcie – mówi Magdalena Stachyra wicedyrektor ds. EFS Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Wraz z kompleksowymi informacjami pracownicy WUP z Lublina przywieźli także konkretne środki finansowe. To kwota ponad 12,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego i będą przeznaczone na dofinansowanie do wynagrodzeń dla jednoosobowych działalności, dla mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców – dodaje wicedyrektor Stachyra.

      Łącznie na ten cel wydatkowaliśmy ponad 17 mln zł. Również prawie 190 pracodawców skorzystało z pomocy dofinansowania wynagrodzenia do zatrudnionych pracowników. Dzięki tym środkom prawie 950 miejsc pracy zostało uratowanych. Trzecia pomoc to pokrycie kosztów prowadzenia działalności osobom fizycznym niezatrudniającym pracowników. Takiej pomocy udzieliliśmy prawie 400 pracodawcom. Łączna kwota wydatkowanych środków na realizację tarczy antykryzysowej w powiecie biłgorajskim to ponad 19 mln zł – wylicza dyrektor PUP Biłgoraj Danuta łagożna . Zaznacza również, że nie byłoby to możliwe bez ogromnego wysiłku pracowników, aby wnioski były rozpatrzone na czas -Wszystko po to, by ta pomoc jak najszybciej i kompleksowo trafiła do przedsiębiorców – zapewnia dyrektor Łagożna.

     Region lubelski jest trzecim w kraju jeśli chodzi o wysokość tych środków, przed nami są tylko województwa śląskie i dolnośląskie. Przedsiębiorcy mogą te pieniądze pozyskiwał z Powiatowych Urzędów Pracy i są to środki m. in. na tzw. postojowe czy mikropożyczki. Obok zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny, bardzo ważne dla nas jest ratowanie każdego miejsca pracy – zapewniał Wicemarszałek Michał Mulawa. Przypomniał także, że w ramach tarczy antykryzysowej do spółki Black Red White, za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy trafiło ponad 29,5 mln zł. na utrzymanie setek miejsc pracy. –To ważna firma nie tylko dla powiatu biłgorajskiego ale całego Regionu

więcej zdjęć na naszym Facebooku : @PowiatBiłgorajski