...

19 mln zł z RFIL na szpital

Kategoria: Aktualności 2020 Opublikowano: 9 grudnia, 2020

Władze powiatu pozyskały kwotę 19 000 000  zł na realizację 2 kluczowych zadań związanych ze szpitalem. Oprócz tych środków wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dotrze również do gmin w kwotach od 477 700 aż do 1 500 000 zł

Władze powiatu pozyskały kwotę 19 000 000  zł na realizację 2 kluczowych zadań związanych ze szpitalem. Oprócz tych środków wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dotrze również do gmin w kwotach od 477 700 aż do 1 500 000 zł

    Pierwsze (kwota 4 mln zł) to modernizacja istniejących budynków na potrzeby specjalistycznych przychodni i laboratorium przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju i Tarnogrodzie wraz z wyposażeniem. Dzięki realizacji inwestycji zostanie podniesiony potencjał wzrostu gospodarczego m. in. poprzez utworzenie nowych, stałych miejsc pracy także w przedsiębiorstwach będących podwykonawcami i dostawcami. Planuje się także wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii oraz informatycznych systemów zarządzania z uwzględnieniem wprowadzenia usług cyfrowych zwiększających dostępność i bezpieczeństwo.

   15 mln zł. to wsparcie na drugie zadanie, które będzie polegało na przystosowaniu oddziału Izby przyjęć do SOR  Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i całodobowego lądowiska dla śmigłowców, by transportować pacjentów do specjalistycznych szpitali w m. in. Lublinie lub Łęcznej. Planowana jest także budowa garaży (z pomieszczeniami socjalnymi) dla karetek. Do realizacji celu będzie niezbędna rozbudowa Oddziału Chirurgii wraz z zakupem wyposażenia kardiomonitorów, kardiostymulatorów, respiratorów, stołu operacyjnego i zabiegowego, pracownią Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej oraz pracowni RTG. Dzięki realizacji inwestycji zostanie podniesiony potencjał wzrostu gospodarczego m. in. poprzez utworzenie nowych, stałych miejsc pracy także w przedsiębiorstwach będących podwykonawcami i dostawcami.

     Inwestycje rozszerzą  ofertę świadczenia usług przez jedyny szpital powiatowy w Biłgoraju.

     To realizacja naszych zapowiedzi rozwijaniu i modernizacji biłgorajskiej służby zdrowia. Z takimi założeniami szliśmy do wyborów samorządowych, takie obietnice złożyliśmy nie tylko naszym wyborcom, ale wszystkim mieszkańcom Ziemi Biłgorajskiej. Mówiliśmy, że przywrócimy na wysokim poziomie obsługę pacjentów szpitala w Biłgoraju i krok po kroku realizujemy te zapewnienia. Tak jak mówiłem wielokrotnie, pragnę także powtórzyć za pośrednictwem Portalu bilgoraj.com.pl zrobimy wszystko, by sprawę szpitala doprowadzić do końca. Wiele rzeczy nie zależy od nas, jednak nie ustajemy w działaniach i zabiegach, nie odpuszczamy i szukamy dróg wyjścia. Współpracujemy z władzami centralnymi i wojewódzkimi – podsumowuje Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip.

      Starosta podziękował również na portalu społecznościowym wszystkim, którzy mieli wkład w działania na rzecz szpitala :  dziękuję wicepremierowi Jackowi Sasinowi, poseł Beacie Strzałce, europoseł Beacie Mazurek, wicemarszałkowi Michałowi Mulawie, radnemu Sejmiku Grzegorzowi Wróblowi, Zarządowi i radnym Rady Powiatu oraz pracownikom Starostwa Powiatowego. Gdy tworzy się zgraną drużynę i ma konkretne cele, nie ma rzeczy niemożliwych. Przypomnę, że mamy także odłożone” 5 mln zł także ze wsparcia rządowego. W tym roku więc na szpital pozyskaliśmy ponad 24 mln zł – dodaje.

{gallery}RFIL/{/gallery}