...

50-lecie par małżeńskich

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 17 października, 2018

zlote gody bilgoraj 1W Biłgoraju, w październiku br. odbyły się uroczystości związane ze złotymi godami par małżeńskich z Miasta i Gminy Biłgoraj. Uroczystości odbyły się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Powiat Biłgorajski reprezentował Starosta Kazimierz Paterak.

Okolicznościowe medale, dyplomy i upominki oraz gratulacje otrzymało ponad 50 par, które w roku 1978 zawarły małżeństwo.

Ta uroczystość to spotkanie z ludźmi odpowiedzialnymi, słownymi, ludźmi wielkimi, którzy mimo przeciwności losu, dotrzymali złożonej przed 50-laty przysięgi. To ludzie odpowiedzialni za siebie, za druga osobę za rodzinę. Wielkość tych osób przejawia się w tym, że potrafili wspólnie stawiać czoła światu i iść razem mimo trudności. Wszyscy Państwo są dla nas szczególnym znakiem czasu i wzorem do naśladowania. Wzorować się na Państwie winni nie tylko młodzi ludzie, ale i te małżeństw, które borykają się z różnymi kłopotami i trudnościami – mówił Kazimierz Paterak.
zlote gody bilgoraj 2Starosta Biłgorajski, składając jubilatom życzenia, wręczył im pamiątkowe dyplomy i albumy książkowe.

W okolicznościowym liście Starosta napisał: -Proszę przyjąć moje serdeczne życzenia i gratulacje z okazji złotego małżeńskiego jubileuszu zawarcia związku małżeńskiego.
Przez 50 lat pełni wiary w słowa: „Ślubuję Ci” miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz wspólne życie w chwilach dobrych i złych jesteście razem i świętujecie swój jubileusz.
Wasza obecność w tym miejscu jest dowodem na poważne i odpowiedzialne podejście do małżeństwa i z tego wynikających obowiązków. Jubileusz jest wyrazem wdzięczności za ofiarny, codzienny trud pokonywania przeciwności losu, za wspieranie się wzajemne w niezłomnej realizacji małżeńskiej przysięgi, za odpowiedzialność i poświęcenie w budowaniu i umacnianiu rodziny. Gratuluję jubileuszu również  wszystkim  Państwa  bliskim,  dzielącym  radość z tego  wzruszającego wydarzenia rodzinnego. Życzę jeszcze wielu lat wspólnego pożycia, zdrowia i rodzinnego szczęścia.