...

Andrzej Szarlip Starostą Biłgorajskim. Jest także nowy Zarząd Powiatu

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 26 listopada, 2018

andrzej szarlip starosta bilgorajski
Rada Powiatu Biłgorajskiego wybrała Starostę, przez najbliższe 5 lat Zarządowi Powiatu przewodniczył będzie Andrzej Szarlip, były rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i były pracownik biura Wojewody Lubelskiego.

Jego kandydaturę na Starostę Biłgorajskiego zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość, które ma większość w Radzie Powiatu. -Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego. Z największą skromnością, pełny motywacji i z poczuciem olbrzymiej odpowiedzialności przyjmuję pełnienie funkcji Starosty Biłgorajskiego. To dzięki Państwu radnym, a co za tyn idzie Waszym Wyborcom – Mieszkańcom naszego Pięknego Powiatu Biłgorajski powierzyliście mi sprawowanie tej zaszczytnej funkcji. Dziękuję bardzo serdecznie, a jednocześnie zachęcam, proszę i apeluję o wspólną, prawdziwą, pełną oddania i zaangażowania pracę na rzecz naszej małej Ojczyzny – Powiatu Biłgorajskiego. Wierzę, że każdy z Państwa Radnych będzie wspierał działania samorządu powiatowego – rzetelną i pełną poświęcenia pracą w komisjach, na naszych wspólnych spotkaniach i sesjach. Liczę na Państwa mądre pomysły, nastawione na zaangażowanie w sprawy ludzkie i rozwiązujące problemy i niedogodności naszych Mieszkańców – mówił po wyborze Starosta Andrzej Szarlip.

Nowy Starosta wskazał także członków Zarządu Powiatu, których kandydaturę poparli powiatowi radni. Wicestarostą został Tomasz Rogala, a etatowym Członkiem Zarządu Beata Strzałka. W skład Zarządu, jako nie etatowi członkowie weszli Stanisław Andrzej Łagożny i Jan Małysza. Radni wybrali także Prezydium Rady Powiatu. Funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu powierzono Marianowi Kurzynie, a wiceprzewodniczącymi zostali Jolanta Ważna i Piotr Majcher.

W imieniu Zarządu priorytety na najbliższe lata pracy przedstawił Starosta Andrzej Szarlip. –Priorytetem tej kadencji będzie dla mnie i dla całego Zarządu rozwiązanie problemu funkcjonowania biłgorajskiej służby zdrowia. Podkreślam to stanowczo – szpital i jego zasoby, realizacja kontraktu, wynagrodzenia pracowników, jakość usług budowanie stopniowo pozytywnego wizerunku, będzie głównym celem w pracach kierowanego przeze mnie Zarządu. Jesteśmy za tym, aby powstał SP ZOZ.

Wśród najważniejszych rzeczy Andrzej Szarlip wymienił rozwój i modernizację obiektów podległych samorządowi powiatowemu, w tym placówki oświatowe i bazę dydaktyczną. -Wykorzystamy dla ulepszenia życia mieszkańców dostępne rządowe projekty skierowane na drogownictwo. Przeanalizujemy potrzeby, możliwości wydatkowania środków własnych i potencjalną współpracę z gminami. Będziemy inwestować w modernizację dróg powiatowych. Uporządkujemy funkcjonowanie podległych Powiatowi jednostek, realizowanych przez nie zadań, możliwości zwiększenia wydajności i potencjału dla jak najlepszych efektów pracy. Każdy mieszkaniec będzie z należytym szacunkiem przyjmowany i obsługiwany. Zamierzamy rozwinąć współpracę z organizacjami pozarządowymi, tak by wspólnie tworzyć piękne wydarzenia kulturalne i sportowe – zapewniał nowy Starosta.

Foto: bilgoraj.com.pl