...

Członkowie Zarządu Powiatu na uroczystości przekazania wozu bojowego dla OSP Jedlinki

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 30 września, 2019

jedlinki sztandarW minioną niedzielę, członkowie Zarządu Powiatu Biłgorajskiego, w osobach Andrzeja Szarlipa Starosty Biłgorajskiego oraz wicestarosty Tomasza Rogali i członka Zarządu Beaty Strzałki, uczestniczyli w przekazania wozu bojowego dla OSP Jedlinki w Gminie Potok Górny. Warty ponad 360 tys. zł lekki wóz bojowy, wyposażony jest m. in. w zbiornika na wodę o pojemności 1 000 l i odpowiednio wydajny agregat wysokociśnieniowy. Na wyposażeniu znajduje się także sprzęt ratownictwa technicznego.

-Chcę serdecznie pogratulować Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlinkach, bo to wyjątkowy dzień dla nich. Zakup i przekazanie samochodu poprzedziły liczne starania. Strażacy pokazali determinację w dążeniu do celu. Widać, że jest ona wielka nie tylko na polu walki z żywiołami – mówił Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip.

Jednostka OSP w Jedlinkach otrzymała także sztandar. -W jednostka OSP mocno zakorzeniona jest nasza tradycja i kultura, mocne są ideały oraz przekonanie, że życie to służba dla drugiego człowieka. Strażacy są przykładem poświęcenia, a sztandar jest symbolem który ich łączy i wyraża wszystkie te idee, które każą im wypełniać strażackie zawołanie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – podkreślała Beata Strzałka, etatowy członek Zarządu Powiatu.

Foto: bilgoraj.com.pl