...

Członkowie Zarządu Powiatu na uroczystościach w Gminie Biszcza

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 23 sierpnia, 2019

dozynki biszcza 2019 2 001
Członkowie Zarządu Powiatu Biłgorajskiego, Beata Strzałka i Andrzej Łagożny, uczestniczyli w uroczystościach w Gminie Biszcza. Było to potrójne święto, dożynki gminno – parafialne, dzień miodu i pieroga oraz 100-lecie III Pułku Ułanów Śląskich.

Uroczystości rozpoczęły się od kolorowego korowodu, w którym obok mieszkańców gminy i zaproszonych gości uczestniczyły także grupy wieńcowe, orakiestra dęta oraz przedstawieciele zespołów ludowych.
dozynki biszcza 2019 1 001
W programie znalazła się także Msza święta, obrzęd poświęcenia i przekazania chleba, wystąpienia okolicznościowe i część artystyczna. -Dożynki są szczególnym wydarzeniem w życiu naszych społeczności, stanowią okazję do podsumowań i refleksji ale rzede wszytskim są okazją do podziękowań rolnikom za trud ich pracy i poświęcenia. To z tej pracy na naszych stołach gości chleb oraz artykuły spożywcze. Wszystkim rolnikom gminy Biszcza składam serdeczne podziękowania za codzienną pracę i życzę by obok satysfakcji przynosiła także wymierne korzyści – mówiła Beata Strzałka, etatowy Członek Zarządu Powiatu.