...

Darmowy transport – usługa „Door-to-door” w powiecie biłgorajskim

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 6 września, 2021

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, nie posiadasz auta, nie dojeżdża do twojego miejsca zamieszkania transport publiczny lub jesteś osobą wykluczoną mobilnie, to Powiat Biłgorajski zapewni ci bezpłatny transport z i do domu. Samochód przyjedzie po ciebie do miejsca zamieszkania, zawiezie celem załatwienia spraw i odwiezie z powrotem. W ramach usługi skorzystać można z transportu do przychodni, szpitala, lekarza, pracy, kina, na wydarzenie kulturalne czy sportowe oraz na nabożeństwa religijne. Transport obejmuje także dowóz do urzędów i odbiór pacjentów po wypisie ze szpitala. Aby skorzystać z usługi należy zgłosić się telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze projektu oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy.

-Świadczenie bezpłatnego indywidualnego transportu obejmuje przejazd z domu bądź innego miejsca do instytucji państwowych i samorządowych, ośrodków zdrowia, szpitali, lekarzy, miejsc kultury i sportu oraz na nabożeństwa religijne i z powrotem do domu. Mogą z niej skorzystać osoby, które ukończyły 18 lat które mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się, poruszają się na wózkach inwalidzkich lub o kulach, są niewidome lub słabowidzące lub są po prostu wykluczone mobilnie, nie posiadają samochodu, nie dociera do nich komunikacja i potrzebują transportu – wyjaśnia Łukasz Pracoń, kierownik Biura Organizacji i Administracji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

door to door ulotka
Usługa realizowana jest w ramach projektu „Bliski Powiat Biłgorajski” finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ma na celu pomoc osobom potrzebującym wsparcia z zakresu mobilności. W razie potrzeby zapewniona jest również pomoc asystenta osób niepełnosprawnych, a dwa 9-osobowe minibusy zakupione w ramach projektu są dostosowane do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Projekt realizowany jest od 1 czerwca i działa na terenie powiatu biłgorajskiego.

Transport należy zamawiać ze wcześniejszym wyprzedzeniem. Usługa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 16.00. –Od początku września z bezpłatnego transportu skorzystać można również w soboty i niedziele po wcześniejszym zgłoszeniu dyspozytorowi. Od kilku dni w ramach usługi możemy dojechać także, nie tylko do miejsc położonych na terenie powiatu biłgorajskiego ale również tych oddalonych do 150 km od Biłgoraja, w tym do szpitali w Janowie Lubelskim czy Zamościu – dodaje Łukasz Pracoń.

W ramach usługi skorzystać można z transportu do przychodni, szpitala, lekarza, pracy, kina, na wydarzenie kulturalne czy sportowe oraz na nabożeństwa religijne. Transport obejmuje także dowóz do urzędów i odbiór pacjentów po wypisie ze szpitala. Aby skorzystać z usługi należy zgłosić się telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze projektu oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W przypadku problemów z wypełnieniem go, pomogą w tym dyspozytorzy. Numery telefonów pod którymi można zgłaszać chęć skorzystania z usługi oraz uzyskać szczegółowe informacje to: 570 700 521, 84 534 80 33, 84 534 80 32. Więcej informacji uzyskać można także osobiście w Biurze Projektu przy ul. Włosiankarskiej 5C w Biłgoraju oraz pod adresem e-mail doortodoor@bilgorajski.pl