...

Dotacje powiatu biłgorajskiego na remont zabytkowych obiektów sakralnych

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 20 maja, 2019

15 maja 20019 roku odbyła się VII sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju, na której podjęto uchwały w sprawie dotacji celowych na dofinansowanie konserwacji i renowacji obiektów sakralnych z powiatu biłgorajskiego. Do powiatu wpłynęły trzy wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie.

Jednogłośną decyzją radnych Parafia Rzymskokatolicka p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy otrzymała dotację w wysokości 5 000 zł ( pięć tysięcy zł) na prace konserwatorskie przy dekoracjach malarskich w kościele filialnym p.w. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Bukowinie.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Goraju dostała dotację w kwocie 15 000 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych) na dofinansowanie kontynuacji prac w części nawy głównej według „Programu konserwatorskiego dotyczącego prac renowacyjnych przy polichromii we wnętrzu kościoła parafialnego”.

Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie przyznano dotację w wysokości 10 000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) na dofinansowanie konserwacji i restauracji polichromii ścian nad chórem kościoła parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie.