...

DPS dla Kombatantów w polu działania Fundacji „Pod Dębem” i T-Mobile Polska

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 18 listopada, 2022

Fundacja TV Puls „Pod Dębem” i sieć T-Mobile ruszają z drugą edycją akcji społecznej „Sieć Pokoleń – Bezpieczny Senior online”. Sprzęt komputerowy trafi m.in. do biłgorajskiego DPS-u dla Kombatantów. Akcja została zainicjowana w lutym 2021 z myślą o Seniorach.

siec pokolen online
W ramach wspólnej inicjatywy zatytułowanej „Sieć Pokoleń – bezpieczny Senior online”, T-Mobile Polska S.A. i Fundacja TV Puls „Pod Dębem” po raz kolejny przekazują laptopy mieszkańcom dwudziestu Domów Pomocy Społecznej. Projekt obejmuje również szkolenie Seniorów z obsługi laptopów i poruszania się w świecie nowoczesnych technologii, a także spotkania z psychologiem.

Rozszerzeniem tegorocznej edycji jest seria spotkań on-line z psychologiem, koordynowana przez Fundację TV Puls „Pod Dębem”, na których będą poruszane zagadnienia istotne dla Seniorów. Spotkania ruszają już wkrótce i będą odbywały się cyklicznie na Social Media Fundacji: Facebooku i kanale YouTube.

-Akcja, którą zainicjowała nasza Fundacja wraz z Partnerem – T-Mobile Polska S.A. – pokazała, że Seniorzy interesują się cyfrowym światem, chcą poznawać nowe media i pewnie w nich funkcjonować. Internet to dla Podopiecznych naszej Fundacji nierzadko jedyne okno na świat. Jestem dumna, że po raz drugi ruszamy z projektem, który – mamy nadzieję – znacząco wpłynie na poprawę samopoczucia naszych Podopiecznych. Dodatkowo, tegoroczna edycja zbiega się z ważnym świętem, jakim jest Światowy Dzień Seniora – powiedziała Erin Dąbska, Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.

-W T-Mobile wierzymy że łączność jest prawem człowieka i każdy powinien mieć dostęp do cyfrowego świata, niezależnie od wieku. Nowe technologie potrafią ułatwić codzienne życie, ale żeby dostrzec ich zalety, często najpierw trzeba przełamać lęk przed ich używaniem. Dlatego kontynuujemy inicjatywę Sieć Pokoleń i pomagamy seniorom uczestniczyć w cyfrowym świecie. Jedyna rzecz, która nigdy się nie starzeje, to łączenie ludzi – powiedział Andreas Maierhofer, CEO T-Mobile Polska.

Sprzęt trafi do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju. Łącznie dzięki tej akcji organizatorzy chcą dotrzeć do ponad 2 300 osób. 30 listopada br., ruszają spotkania online, które prowadzić będzie psycholog. Spotkania maja firmę otwarta i dostępne będą na profilu Fundacji na FB i YouTube.

Fundacja TV Puls „Pod Dębem” została założona przez Telewizję Puls w 2013 roku, Prezesem Fundacji jest Erin Dąbska. Celem Fundacji jest praca na rzecz poprawy jakości życia osób starszych, głównie poprzez pomoc Seniorom mieszkającym w Domach Pomocy Społecznej w całej Polsce. Fundacja działa dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Telewizję Puls oraz wpłatom Darczyńców.