...

Drużyny z ONZ-etu mistrzami województwa wśród krajoznawców

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 20 maja, 2019

turniej krajoznawczy onz

Dwie drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zajęły I miejsce w Finale Wojewódzkim XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, który odbył się dniach 11-12 maja 2019 roku w Biłgoraju i będą reprezentować województwo lubelskie w Finale Centralnym.
turniej krajoznawczy onz 2Tytuł mistrzów województwa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyli: Anna Skubis, Maksymilian Wachowicz i Jakub Złomański. Z kolei w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła drużyna Powiatowego Gimnazjum: Julia Rębacz, Konrad Deryło i Szymon Krzesiński. W Turnieju I LO im. ONZ reprezentowała także drużyna: Michał Kleban, Martyna Koman i Nela Fusiarz, która zakończyła turniejowe zmagania na trzecim miejscu. 
Program Turnieju obejmuje elementy teoretyczne z turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa i terenoznawstwa oraz konkurencje sprawnościowe: turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor sprawnościowy, samarytanka (sprawdzian umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), turystyczne ABC (praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście).
Finał Centralny Turnieju odbędzie się w dniach 30.05 – 2.06.2019 roku w Augustowie. 

Opiekunem drużyn jest p. Mirosław Obszański.