...

II Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Radzyniu Podlaskim

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 31 maja, 2019
ogólnopolski konfrontacje tanecznefot. MDK w Biłgoraju
18 maja br. w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyły się II Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne oraz II Turniej Tańca „Pierwszy Krok” . Do Radzynia przyjechały grupy taneczne z całej Polski, by rywalizować ze sobą zarówno w tańcu towarzyskim w parach oraz nowoczesnym grupowym. Imprezę zorganizowała Radzyńska Szkoła Tańca – Lubelskie Centrum Inicjatyw Tanecznych.
Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Burmistrz Miasta Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.
W Konfrontacjach Tanecznych wystąpiło ponad 50 zespołów z całej Polski. W tym gronie znaleźli się tancerze z  Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – pary i solistki z Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS. Formacja IMPULS z układem Standard MIX wystartowała w gronie 13 zespołów kategorii: taniec współczesny oraz inne formy taneczne. Liczna grupa zaprezentowała się wspaniale na radzyńskim parkiecie zajmując czołowe miejsca I i II w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na gali wręczenia nagród stanęli na II zaszczytnym miejscu. Nauczycielem i trenerem par tańca towarzyskiego oraz formacji jest P. Urszula Demucha.
 
/MDK w Biłgoraju/