...

INFORMATOR OŚWIATOWY WYDANY. TO SZCZEGÓLNA POMOC DLA ÓSMOKLASISTÓW

Kategoria: Aktualności 2023 Opublikowano: 25 kwietnia, 2023

Powiat biłgorajski wydał właśnie informator oświatowy. To blisko 50-stronicowa publikacja zawierająca ofertę edukacyjną szkół i placówek oświatowych Ziemi Biłgorajskiej na rok szkolny 2023/2024. To szczególna pomoc i ukłon w stronę ósmoklasistów i ich rodziców. Uczniowie kończący szkołę podstawową mają przed sobą czas decyzji i wyboru placówki dalszego kształcenia.

By ułatwić im ten wybór i zachęcić do podjęcia nauki w szkole średniej działającej na terenie naszego powiatu, wydano „kompendium wiedzy”.

Okładka Informatora Oświatowego

Informator oświatowy zawiera dokładny opis oferty i funkcjonowania szkół średnich, kształcących na poziomie liceów czyli kształcenia ogólnego oraz szkół zawodowych i kształcenia zawodowego.

– Chcąc pomóc w podjęciu bardzo ważnej decyzji jaką jest wybór miejsca dalszej edukacji oddaję w Wasze ręce informator oświatowy zawierający ofertę szkół powiatu biłgorajskiego. Zapewniam jednocześnie, że szkoły te posiadają bardzo szeroką i interesującą gamę kierunków kształcenia przydatnych na rynku pracy i umożliwiających kontynuację nauki na studiach wyższych – napisał we wstępie do publikacji starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Jak pokreślił starosta, w placówkach pracują świetnie przygotowana kadra pedagogiczna kierowana przez doświadczonych i kompetentnych dyrektorów. To gwarantuje wysoką jakość kształcenia i wychowania.

– Świadczą o tym wyniki z egzaminów maturalnych! Szczycimy się również wysoką jakością kształcenia zawodowego potwierdzaną corocznie wynikami egzaminów zawodowych. Wybór szkoły ponadpodstawowej to pierwszy krok w stronę dorosłości (…). Nasze szkoły potrafią skutecznie rozwiązywać problemy wychowawcze i są bezpieczne dla uczniów. Dlatego z pełnym przekonaniem zachęcam Was do podjęcia nauki w szkołach powiatu biłgorajskiego – dodał starosta Szarlip.

Ósmoklasiści i ich rodzice w wydanej przez powiat broszurze znajdą także adresy placówek i ciekawostki z życia szkół i fakty które wyróżniają je na tle województwa. W informatorze umieszczano także ofertę Zespołu Szkół Specjalnych, Poradni Pscyhologiczno – Pedagogicznej w Biłgoraju oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Informator bezpłatnie kolportowany będzie wśród ósmoklasistów szkół podstawowych powiatu biłgorajskiego oraz powiatów ościennych.