...

Inwestycja drogowa za 6,6 mln zł zrealizowana

Kategoria: Aktualności 2020 Opublikowano: 28 września, 2020

      25 września dzięki porozumieniu 4 samorządów i wsparciu z programu Fundusz Dróg Samorządowych oficialnie oddano do użytku ponad 18 km świeżo wyremontowanych dróg powiatowych na trasie Gródki – Chłopków.  Inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców ponad 30 lat.  

     25 września dzięki porozumieniu 4 samorządów i wsparciu z programu Fundusz Dróg Samorządowych oficialnie oddano do użytku ponad 18 km świeżo wyremontowanych dróg powiatowych na trasie Gródki – Chłopków. Inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców ponad 30 lat.

      Odcinek drogi, który łączy gminy Turobin, Goraj i Frampol został oficjalnie otwarty. Mieszkańcy i odpoczywający tam turyści już mogą pojechać nową drogą od Gródek przez Czernięcin, Gilów aż do Teodorówki. Koszt inwestycji to ponad 6,6 mln zł, a jej realizacją zajął się Powiat Biłgorajski.    

     Starosta Biłgorajski, podkreślał, że inwestycja wyczekiwana była szczególnie przez mieszkańców. Podkreślał, że sygnały o remont tej drogi podnoszone są od kilkudziesięciu lat. Mieszkańcy czekali na ten remont ponad 30 lat. Udało się dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych, instrumentowi rządowemu, który sfinansował inwestycję w 60%. Cały koszt inwestycji to ponad 6,6 mln zł. Obok środków rządowych i budżetu powiatu, w zadaniu partycypowały także gminy Turobin, Goraj i Frampol – mówił Andrzej Szarlip.

     Realizacja inwestycji zajęła jedynie 12 miesięcy. To pokazuje, że gdy jest zgoda i wspólne działanie, to można osiągnąć wiele. Tak było w tym przypadku, w inwestycje zaangażowały się cztery samorządy, a efekty widać – mówiła podczas uroczystego otwarcia, poseł Beata Strzałka.

     Powiat ze swych środków wydatkował ponad 1,3 mln zł. Z budżetu gminy Turobin przeznaczone zostało nieco ponad 170 tys. zł, z gminy Goraj około 463 tys. zł i z budżetu Frampola 712 tys. zł. Całość wyremontowanego odcinka wynosi ponad 18 km, z czego na terenie gminy Turobin jest to 2,3 km, na terenie gminy Goraj blisko 9 km i na terenie gminy Frampol niespełna 7 km. –To jedna z największych inwestycji w naszej gminie w ostatnich latach. Droga łącząca trzy gminy i szereg miejscowości znajdujących się przy niej. Oddanie tej drogi to lepsze skomunikowanie z drogą wojewódzką nr 835 czy drogą krajową nr 74 ale także poprawienie standardu tutaj na miejscu i lepszy dojazd choćby do pól – podsumował wójt gminy Goraj Antoni Łukasik