...

Klub HDK powstał przy Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 18 sierpnia, 2022

Przy Starostwie Powiatowym w Biłgoraju powstał dziś Klub Honorowych Dawców Krwi. Jego członkami jest ponad 20 pracowników urzędu, którzy na co dzień regularnie i systematycznie oddają krew. W posiedzeniu założycielskim uczestniczyło kilkanaście osób. Obecny był m.in. starosta biłgorajski i kierownik Biura PCK Oddział w Biłgoraju oraz prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Zarządzie Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju.

klub hdk przy starostwie 2
-To jeden z nielicznych nie tylko na Lubelszczyźnie, ale i w Polsce klub zrzeszający urzędników samorządowych. Wśród pracowników starostwa wiele osób jest honorowymi dawcami krwi, powiat także bardzo entuzjastycznie podchodzi do organizacji akcji poboru krwi pod swym budynkiem. Dziś mamy tego dobry przykład
– podkreśla Edward Kurzyna, kierownik Biura PCK Oddział w Biłgoraju.

-Mam nadzieję, że klub jeszcze bardziej zmobilizuje pracowników starostwa do szerzenia idei honorowego krwiodawstwa, do angażowania się we współorganizowanie akcji poboru krwi. Jest to także pewien znak, że w starostwie pracują ludzie, którzy chcą poza obowiązkami zawodowymi pomóc drugiemu człowiekowi. Tacy pracownicy są poszukiwani i szanowani – dodaje Edward Kurzyna.

klub hdk przy starostwie 3
Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Starostwie Powiatowym w Biłgoraju została Agada Taradowska. -Organizowane pod Starostwem Powiatowym akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Przykładem może być dzisiejsza akcja, na którą zgłosiło się 54 dawców, a około 40 oddało krew. Oczywiście pracownicy Starostwa Powiatowego oddają krew nie tylko podczas akcji organizowanych na naszym parkingu, ale także tych organizowanych w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju czy Komendzie Powiatowej PSP. Jeśli jest taka potrzeba także jeżdżą do Zamościa – wyjaśnia Agata Taradowska ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Chylę przed Państwem czoła i bardzo serdecznie dziękuję za Państwa wkład w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Służycie Państwo nie tylko w urzędzie wypełniając samorządowe zadania, ale także poświęcacie część z siebie, swą krew, by pomóc tym, którzy walczą o życie i zdrowie. To przejaw empatii, miłości do drugiego człowieka i prawdziwego altruizmu – mówił do członków Kklubu HDK PCK przy Starostwie Powiatowym, Andrzej Szarlip starosta biłgorajski.

klub hdk przy starostwie 1
Podczas posiedzenia założycielskiego wybrano także władze Klubu. Prezesem została Agata Taradowska, zastępcą prezesa Sylwester Woźnica, a sekretarzem Piotr Kiełbasa. W Zarządzie znaleźli się także Agnieszka Pyzio – Wryszcz, Halina Wasil i Mateusz Dudek.