...

Kolejni olimpijczycy wyróżnieni przez starostę biłgorajskiego

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 21 czerwca, 2021

Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip wyróżnił dziś okolicznościowym dyplomem i kartami podarunkowymi uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 wyróżnili się osiągnięciami w nauce. To uczestnicy ogólnopolskich olimpiad, konkursów przedmiotowych oraz konkursów tanecznych i plastycznych. Wyróżniono uczniów ZSBiO, RCEZ, I LO im. ONZ, MDK oraz Zespołu Szkół Specjalnych.

olimpijczycy zsbio

Wyróżnieni uczniowie Zespołu Szkół Budowalnych i Ogólnokształcacych w Biłgoraju:
1. Borowiec Sebastian, finalista – etap centralny XXXIV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych; VI miejsce w Polsce – Ogólnopolski konkurs Maks Matematyczny;
2. Marzec Mateusz, X miejsce w Polsce – konkurs Maks Matematyczny, II miejsce w rankingu szkół Ogólnopolski – XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu lubelskim;
3. Ksiądz Aleksandra, laureat – etap centralny Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej;
4. Mateja Aleksandra, finalista – etap centralny Olimpiada Policyjna;
5. Gdańska Maria, finalista – etap centralny XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej;
6. Semak Julia, II miejsce IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, II miejsce Konkurs „Wakacje z historią” Organizator Związek Żołnierzy AK o/Zamość;
7. Bucior Julia, I miejsce w kategorii powyżej 16 lat Konkurs plastyczny „Z tęsknoty za podróżami zorganizowany” przez Fundację Kultury Irlandzkiej”;
8. Frączek Aleksandra, laureat Programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska” zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie;
9. Hyz Julia, laureat Konkurs historyczny „Cud nad Wisłą 1920”;
10. Buczek Katarzyna, laureat III miejsce Konkurs historyczny „Cud nad Wisłą 1920” Konkurs historyczny „Wolna-Niepodległa”;
11. Jachimowicz Patrycja, I miejsce w województwie lubelskim w kategorii LO1 Ogólnopolski konkurs Maks Matematyczny;
12. Matysiak Hubert, I miejsce w woj. lubelskim w kategorii LO2 Ogólnopolski konkurs Maks Matematyczny;
13. Leśniak Aleksandra, II miejsce w województwie w IV kategorii wiekowej XXXIV edycja konkurs: „Mój las” zorganizowany przez Liga Ochrony Przyrody;
14. Ohirko Anna, wyróżnienie od Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu, II miejsce Konkurs plastyczny „Z tęsknoty za podróżami” zorganizowany przez Fundację Kultury Irlandzkiej
XXXI Powiatowy Konkurs wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej;
15. Grabias Martyna, wyróżnienie od Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu Konkurs plastyczny „Z tęsknoty za podróżami” zorganizowany przez Fundację Kultury Irlandzkiej.

olimpijczycy onz
Wyróżnieni uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju:

1. Piotr Łaba, laureat LXVII Olimpiada Chemiczna, finalista LXXII Olimpiada Matematyczna, finalista 70 Olimpiada Fizyczna, finalista XIV Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”, laureat Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki, finalista Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z informatyki, III miejsce drużynowo 31 Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich „Baltic Way 2020”, I miejsce w etapie okręgowym XLVII Olimpiady Geograficznej, finalista XII Konkurs Matematyczny  im. gen. Sylwestra  Kalickiego organizowanego przez WAT i laureat Konkurs Matematyczny organizowany przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu;
2. Julia Rębacz, laureat XIII Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”;
3. Magdalena Golec, finalista XIV Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”;
4. Szymon Krzesiński, finalista XIV Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”;
5. Kacper Kudach, finalista 45 Olimpiada Języka Angielskiego;
6. Natalia Jarząbek, finalista XXV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności;
7. Katarzyna Granda, finalista XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej;
8. Dominika Kleban, finalista XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej;
9. Konrad Deryło, udział w etapie centralnym zawody III stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej, laureat Konkurs Matematyczny organizowany przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu;
10. Maciej Żak, laureat Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki, laureat Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki, finalista XII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny  im. gen. Sylwestra  Kalickiego organizowanego przez WAT;
11. Karolina Kucharz, laureat Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” – geografia z elementami geologii;
12. Karolina Rożek, laureat XIII Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” – geografia z elementami geologii;
13. Kacper Polski, laureat XIII Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” – geografia z elementami geologii;
14. Róża Sowa, finalista XII Międzynarodowa Olimpiada Języka Rosyjskiego;
15. Jakub Rak, finalista XXIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej;
16. Martyna Bednarz, finalista XXIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej;
17. Martyna Kulanin, nagroda główna XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny “Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka, wyróżnienie honorowe Ogólnopolski Konkurs graficzny „Ogrody wyobraźni. Biennale Małych Form Graficznych”, kwalifikacja do wystawy XXVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ziemia jest jedna”;
18. Patrycja Pietruczyk, nagroda główna XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny “Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka;
19. Ewa Przytuła, III miejsce Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej „Wyraź to w Pixel-Ach!”;
20. Aleksandra Chara, wyróżnienie XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka;
21. Martyna Koman, wyróżnienie IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych;
22. Michalina Wieczorek, nagroda główna XXVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ziemia jest jedna”, wyróżnienie XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny “Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka;
23. Miłosz Sadowski, finalista Olimpiada projektów społecznych Zwolnieni z Teorii;
24. Bartłomiej Waliłko, finalista Międzynarodowy konkurs programistyczny PiX Programming Challenge 2020;
25. Mateusz Demidowski, finalista Międzynarodowy konkurs programistyczny PiX Programming Challenge 2020;
26. Tomasz Dyrka, finalista Międzynarodowy konkurs  programistyczny PiX Programming Challenge 2020;
27. Jan Wołowski, finalista Międzynarodowy konkurs  programistyczny PiX Programming Challenge 2020;
28. Michał Dworniczak, finalista Międzynarodowy konkurs programistyczny PiX Programming Challenge 2020.

olimpijczycy rcez

Wyróżnieni uczniowie RCEZ:
1. Adam Pudło, finalista i I miejsce w kategorii „Wyposażenie warsztatów” w 27. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej;
2. Daniel Pięciorek, finalista 27. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej;
3 Sebastian Czusz, I miejsce w zawodzie technik pojazdów samochodowych w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem” oraz II miejsce w kategorii „Układy wspomagające bezpieczeństwo bierne i czynne w pojazdach ciężarowych” w 27. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej;
4. Dawid Kopiec, II miejsce w kategorii „Układy wspomagające bezpieczeństwo bierne i czynne w pojazdach ciężarowych” w 27. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej oraz II miejsce w zawodzie technik pojazdów samochodowych w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem”;
5 Paweł Pieczykolan, laureat XVII Regionalnego Konkursu Informatycznego „Dzień Bezpiecznego Komputera”;
6. Szymon Gmyz, I miejsce w Konkursie Informatycznym organizowanym przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu;
7. Brajan Alterman, laureat Konkursu Informatycznego organizowanego przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu;
8. Weronika Garbacz, II miejsce w zawodzie technik ekonomista w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem”;
9. Kamil Padiasek, III miejsce w zawodzie technik ekonomista w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem”;
10. Daniel Malec, II miejsce w zawodzie technik mechatronik w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem”;
11. Paweł Skobel, II miejsce w zawodzie technik mechatronik w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem”;
12. Wojciech Leniart, II miejsce w zawodzie technik mechatronik w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem”;
13. Damian Kurzyna, III miejsce w zawodzie technik elektronik w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem”;
14. Paweł Solak, I miejsce w zawodzie technik elektryk w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem”;
15. Kamil Jeleń, I miejsce w zawodzie technik elektryk w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem”.

olimpijczycy mdk
Wyróżnieni wychowankowie MDK:
1. Julia Furmanek, złloty medal 51. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PENTEL – Japonia, nagroda XII Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „Rok polski w tradycji i obyczajach”, wyróżnienie
VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”, nagroda I Powiatowy Konkurs Plastyczny na ,,Kartkę Bożonarodzeniową z motywem biłgorajskim”;
2. Anna Szubiak, nagroda 22. edycja Konkursu Plastycznego „Malujemy Pastelami” – ŚWIAT ABSTRAKCJI, wyróżnienia Honorowe przez kwalifikację do wystawy 16. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KOLORY SZAROŚCI – „Noc i dzień w szarości” Rawicz 2021Organizator: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie;
3. Zofia Majcher, brązowy medal 51. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PENTEL – Japonia, wyróżnienie przez Kwalifikację do wystawy XVIII. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”, wyróżnienie VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”;
4. Lilianna Obszyńska, nagroda Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły są takie…”, wyróżnienie XXVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna” – LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO, wyróżnienie VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny p.n. „Szlakiem Orlich Gniazd 2020″, wyróżnienie 30. Wystawa Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr”, wyróżnienie
XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jesteśmy dumni z Polski”;
5. Katarzyna Szado, II miejsce MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „MAGIA TAŃCA” 28.02.2021 OSTRÓW WILKOPOLSKI, III miejsce OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA DANCE SHOW BIAŁOBRZESKI 11.04.21 Gdańsk, I miejsce Ogólnopolski Turniej Tańca w Głogowie Mov&Fun 19.04.21 Głogów;
6. Oliwia Dudzic, II miejsce Solo Ogólnopolski Festiwal Tańca Dance Show Białobrzeski, 11.04.21 Gdańsk, I miejsce Solo Ogólnopolski Turniej Tańca w Głogowie Mov&Fun 19.04.21 Głogów;
7. Martyna Dziedzic, I miejsce Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bajki robotów” w Raciborzu, I miejsce Wiosenne Spotkania ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą w Krasnobrodzie;
8. Faustyna Kaczor, I miejsce V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tajemniczy ogród – wiosna 2021”;
9. Antonina Mosakowska, I miejsce I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Koci świat”;
10. Hanna Brodziak, III miejsce Wojewódzki Turniej Taneczny Solo Dance Fascination-SDF” Zamośc 2021, III miejsce Ogólnopolski Festiwal Tańca pod patronatem Starosty Biłgorajskiego Taneczne Inspiracje w sieci, I miejsc I Ogólnopolski Festiwal Tańca „Chyże Nóżki” Kraków;
11. Klaudia Dargiel, I miejsce Wojewódzki Turniej Taneczny „Solo Dance Fascination-SDF” Zamość 2021, III miejsce Ogólnopolski Festiwal Tańca pod patronatem Starosty Biłgorajskiego Taneczne Inspiracje w sieci, I miejsce I Ogólnopolski Festiwal Tańca „ Chyże Nóżki” Kraków;
12. Dominika Winnicka, II miejsce Ogólnopolski Konkurs Tańca w Krakowie.

zss bilgoraj
Wyróżnieni uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych:
1. Magdalena Kaper, I miejsce konkurs literacko – plastyczny „Mój Zamość”, II miejsce konkurs czytelniczy „Kolory czytania”;
2. Weronika Szafraniec, III miejsce I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Koci świat” organizowany przez SOSW w Kęble, I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez SOSW w Zamościu „Zawsze niech będzie”;
3. Arkadiusz Kwiatkowski, wyróżnienie I Ogólnpopolski Konkurs Plastyczny „Koci świat” organizowany przez SOSW w Kęble;
4. Natalia Koper, wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez SOSW w Zamościu „Zawsze niech będzie”.