...

Konkurs: jak przekonać seniora do bankowości?

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 16 września, 2021

Jak zachęcić starsze osoby do korzystania z konta w banku? Oprócz samych seniorów najlepiej wiedzą to ich wnuki. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza uczniów i studentów do udziału w konkursie. ZUS prowadzi akcję edukacyjną „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, by przekonać seniorów do pobierania emerytur i rent na rachunki bankowe.

Konkurs dla dzieci i młodzieży to kolejna odsłona tej kampanii. Szczegóły znajdą Państwo w artykule, a regulamin na ztronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a także studenci. Ich zadaniem będzie przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku przez seniora. Mogą przygotować plakat, komiks, film, infografikę lub materiał multimedialny, który odnosi się do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie czy ułatwienia w codziennym życiu osób starszych. Organizatorzy wybiorą najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej uczestników. Na zwycięzców czekają nagrody.

Studenci mogą zgłosić się do konkursu samodzielnie, a uczniowie za pośrednictwem swojego nauczyciela. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 29 października, a gotowe prace – do 10 grudnia. Regulamin konkursu jest na stronie internetowej ZUS – www.zus.pl/konkursbzb.

Obecnie trzech na każdych czterech emerytów z województwa lubelskiego pobiera swoje świadczenie z ZUS na konto bankowe. Pozostali korzystają z przekazów pocztowych.

Małgorzata Korba