...

Konsultacje programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 27 sierpnia, 2021

26 sierpnia 2021 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, z udziałem wicemarszałka województwa lubelskiego Michała Mulawy, dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, przedstawicieli departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz przedsiębiorców i samorządowców, odbyły się konsultacje programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027. Projekt programu został zaakceptowany 6 lipca przez Zarząd województwa lubelskiego. To środki, które będą do dyspozycji Lubelszczyzny, m. in. na projekty na rozwój.

konsultacje efrr 2
Spotkanie dotyczyło możliwości pozyskiwania funduszy nie tylko przez jednostki samorządu terytorialnego ale również przez przedsiębiorców, na czym mi szczególnie zależy w kontekście specyfiki naszego powiatu. Ludzie którzy prowadzą działalność gospodarczą korzystają i będą mogli w przyszłości korzystać z funduszy które są proponowane i alokowane przez Urząd Marszałkowski mówi starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

konsultacje efrr
Jak podkreślał wicemarszałek Michał Mulawa, Lubelszczyzna jest pierwszym regionem w Polsce, który przyjął projekt nowego RPO. Obecnie konsultujemy je w każdym powiecie województwa lubelskiego. Chcemy zapoznać ludzi z tym programem i poprosić o opinie m. in. przedsiębiorców, samorządowców i organizacje samorządowe – mówi wicemarszałek. Środki, jakie udało się wynegocjować zarządowi województwa lubelskiego na lata 2021 – 2027 wynoszą łącznie 2 272 000 000 Euro.

Wśród prelegentów znaleźli się m. in. Piotr Budyńczuk, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym; Kajetan Kościk po. dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego; Magdalena Filipek-Sobczak, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości; Barbara Marzec, kierownik Oddziału Koordynacji EFS w Departamencie Wdrażania EFS; Małgorzata Kalicka, pracownik LAWP, Iwona Lachowicz, pracownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy.