...

Koty i psy oczyma dzieci

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 31 maja, 2019
koty i psy oczyma dziecifot. MDK w Biłgoraju
Julia Furmanek, Julia Wasąg i Piotr Pecka z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostali laureatami X Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Plastycznego zatytułowanego „KOCIE i PSIE SPRAWY”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
Impreza została zorganizowana z okazji Jubileuszu 70-lecia placówki przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu pod honorowym patronatem Pana Piotra Błażewicza – Przewodniczącego Rady Miasta Zamość. 
Celem konkursu jest kształtowanie przyjaźni do zwierząt, zwrócenie uwagi na sprawy związane z opieką nad zwierzętami, szczególnie nad naszymi pupilami – kotami i psami. Impreza ma także za zadanie zachęcić dzieci i młodzież do postaw empatycznych w stosunku do zwierząt. Udział w konkursie łączy się z kształtowaniem uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży, promocją szczególnie uzdolnionych autorów, odkrywaniem młodych talentów.
W części plastycznej konkursu, reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju młodzi artyści z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia, zostali uhonorowani dwiema nagrodami i wyróżnieniem. Siedmioletnia Julia Furmanek otrzymała za swoją pracę nagrodę, wyróżniono też pracę autorstwa jedenastoletniego Piotra Pecki. Nagroda specjalna ufundowana przez Zamojską Fundację dla Zwierząt i Środowiska ZEA przypadła Julii Wasąg (lat 10). 
 
/MDK w Biłgoraju/