...

Melodie nadziei

Kategoria: Aktualności 2023 Opublikowano: 24 października, 2023

Serdecznie zapraszamy na koncert patriotyczno-edukacyjny pt. „Melodie nadziei” – HEROIZM POLAKÓW POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ NA PRZYKŁADZIE RODZINY ULMÓW.

Koncert odbędzie się 30 października 2023 r. o godz. 12.00 w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju przy ulicy Cegielnianej 24 (hala sportowa).

10 września 2023 roku odbyła się uroczysta beatyfikacja Rodziny Ulmów. To właśnie tej niezwykłej rodzinie i wszystkim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata dedykowany jest koncert patriotyczno-edukacyjny w Biłgoraju.

Koncert jest okazją do spotkań oraz integracji pokoleń. To nie tylko lekcja historii dla młodego pokolenia ale także muzyczna wyprawa w przeszłość i okazja do wspomnień dla starszego pokolenia.

W koncercie wezmą udział m.in. Alicja Węgorzewska – światowej sławy śpiewaczka i gwiazda telewizyjna, Maciek Miecznikowski, artysta który prowadzi wspaniałą karierę obejmującą projekty patriotyczne, nagrania, a przede wszystkim mający wspaniały kontakt z każdą grupą wiekową. Wystąpi również Robert Grudzień, pianista, mistrz organów i wielki propagator patriotyzmu – animator kultury. W programie m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z dziećmi, młodzieżą i seniorami.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Edukacji Narodowej pod patronatem honorowym Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Michała Mulawy i Starosty Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa.

Wstęp wolny!