...

Mikołajkowy Track Day – Jedziemy dla Kuby Osucha

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 6 grudnia, 2021

Na biłgorajskim Autodromie obył się w miniony weekned Mikołajkowy Track Day – Jedziemy dla Kuby Osucha. Wydarzenie miało charakter wolnych treningów jazdy po torze jak również drift i miała wymiar charytatywny. Zbierano środki na leczenie i rehabilitację pochodzącego z Aleksandrowa Kuby Osucha. Była to jedna z ostatnich imprez jakie organizowane będą na Autodromie przed jego gruntowną modernizacją.

autodrom starosta
-Mamy już uregulowane kwestie własności gruntów na których znajduje się Autodrom. Pozyskaliśmy także 15 mln zł środków zewnętrznych na inwestycję w tor. W tej chwili mamy już także rozstrzygnięty przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Chcemy wiosną przyszłego roku ruszyć z pracami. Do tego czasu zostaną jeszcze przeprowadzone konsultacje ze środowiskiem miłośników sportów motorowych oraz mieszkańcami najbliższych Autodromowi osiedli Biłgoraja
– mówił podczas wydarzenia starosta Andrzej Szarlip.

Przewodniczący Zarządu Powiatu podziękował także uczestnikom wydarzenia i kibicom za wsparcie leczenia Kuby Osucha. Na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele wydziałów Starostwa powiatowego w osobach Ireneusz Bulicz, Łukasz Pracoń i Piotr Kiełbasa.