...

Moda na olimpiadę

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 29 stycznia, 2016

logo zszioCztery uczennice Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju kształcące się w zawodzie technik technologii odzieży zostały finalistkami zawodów II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Półfinał odbył się 28 stycznia 2016 r. na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Dla szkoły to znaczący sukces, tym bardziej, że od nowego roku szkolnego ZSZiO będzie prowadzić nabór do technikum 4-letniego na kierunek technik przemysłu mody.

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania projektowaniem odzieży i procesami jej wytwarzania oraz popularyzacja przemysłu mody. O finał walczyli uczniowie z 20 szkół ponadgimnazjalnych o profilu odzieżowym z całej Polski. W półfinale na Politechnice Łódzkiej uczestniczyło 62 uczniów z 9 szkół w Łodzi, Warszawy, Poznania, Lublina, Bydgoszczy, Radomia, Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego i Biłgoraja. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań. Drugi półfinał odbył się w tym samym czasie w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

Natalia Turowska, Anna Dworniczak, Karolina Michońska i Sylwia Mularczyk zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się w kwietniu w Łodzi.

Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem nauczycielek przedmiotów odzieżowych: Joanny Gałczyńskiej, Teresy Zań, Teresy Jagosiak i Doroty Wszolak.