...

Najlepsi pływacy

Kategoria: Aktualności 2017 Opublikowano: 5 maja, 2017

plyw5Ponad 250 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wystartowało w tegorocznych V Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Zawody odbyły się 26 kwietnia na pływalni Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Organizatorem byli: Rekreacyjno – Wypoczynkowy Klub Sportowy „SPARTA” w Biłgoraju, Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju oraz Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

plyw2

Pływackiej pasji gratulował zawodnikom Kazimierz Paterak Starosta Biłgorajski, który oficjalnie otworzył zawody. Pływacy startowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

W najstarszej kategorii – szkół ponadgimnazjalnych w klasyfikacji dziewcząt najlepsza okazała się Karolina Kornik, a wśród chłopców Mateusz Kowal, oboje z LO im. ONZ. W sztafetach dziewcząt oraz chłopców pierwsze były drużyny z LO im. ONZ. W klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęło LO im. ONZ, II miejsce ZSBiO, a III RCEZ.

plyw3

W kategorii gimnazjów wśród dziewcząt nietrenujących najlepsza była Gabriela Swatowska z Gimnazjum we Frampolu, a wśród dziewcząt trenujących Wiktoria Hałka z Gimnazjum Powiatowego w Biłgoraju. Spośród chłopców nietrenujących najlepszy był Bartek Zych z Gimnazjum Powiatowego, a wśród trenujących Gabriel Oszajca z Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju. W sztafetach zawodników nietrenujących najlepsza była pierwsza drużyna z Gimnazjum we Frampolu, a wśród zawodników trenujących niepokonana była druga drużyna z Gimnazjum Powiatowego. W klasyfikacji generalnej uczniów nietrenujących I miejsce zajęło Powiatowe Gimnazjum, II miejsce Gimnazjum we Frampolu, III miejsce Gimnazjum w Miejskim Zespole Szkół, IV miejsce Gimnazjum z Józefowa. W kategorii generalnej zawodników trenujących I miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1, II miejsce Powiatowe Gimnazjum.

plyw8

Szkoły podstawowe klasyfikowane były w dwóch podkategoriach: klasy I-III i klasy IV-VI. W młodszej kategorii klas I – III wśród dziewcząt nietrenujących najlepsza była Aleksandra Seńko z SP nr 3 w Biłgoraju, a wśród dziewcząt trenujących Kornelia Jagucak z SP nr 1 w Biłgoraju. W kategorii chłopców nietrenujących w klasach I-III najlepszy był Kacper Sawa z SP we Frampolu, a wśród chłopców trenujących Paweł Bury z SP nr 5 w Biłgoraju. W sztafetach zawodników nietrenujących najlepsza była pierwsza drużyna z SP Tarnogród, a w trenujących pierwszy zespół z SP nr 1.

plyw9

W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI wśród dziewcząt nietrenujących najlepsza była Martyna Kulanin z SP nr 5 w Biłgoraju, wśród trenujących Oliwia Hałka z SP nr 1 w Biłgoraju. W kategorii chłopów nietrenujących najlepszy był Oskar Koza z SP w Tarnogrodzie, a wśród trenujących Szymon Solak z SP nr 1 w Biłgoraju. W sztafecie zawodników nietrenujących najlepsza była drużyna z SP nr 5, a w trenujących pierwszy zespół z SP nr 1. W klasyfikacji generalnej zawodników nietrenujących I miejsce zdobyła SP w Tarnogrodzie, II miejsce SP nr 5 W Biłgoraju, III miejsce SP we Frampolu. W kategorii zawodników trenujących I miejsce zdobyła SP nr 1 w Biłgoraju, II miejsce SP nr 5 w Biłgoraju, a III SP nr 3 przy MZS w Biłgoraju.

plyw10

plyw11

plyw12

plyw13