...

NIEZAPOMNIANY POBYT UCZNIÓW ONZ-ETU W IZRAELU I JORDANII

Kategoria: Aktualności 2023 Opublikowano: 31 marca, 2023

W dniach 19-27 marca 2023 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju odbyli wyjątkową podróż do Izraela i Jordanii. W ciągu ośmiu dni zwiedzili stolicę Izraela Tel Aviv z najstarszą dzielnicą – Jaffą oraz miejsca związane z religią chrześcijańską Grotę Narodzenia i Golgotę, spacerowali po Jerozolimie i Betlejem. Odwiedzili także Dom Dziecka prowadzony przez polskie siostry zakonne.

Zwiedzanie Jordanii licealiści rozpoczęli od Góry Nebo, skąd według historii biblijnej Mojżesz spoglądał na Ziemię Świętą. Następnie podziwiali wspaniałą architekturę Madaby, a po intensywnej wycieczce po mieście oddawali się przyjemności plażowania oraz kąpieli w Morzu Martwym. Niezwykłym przeżyciem dla uczestników był jeep tour, przejażdżka samochodami terenowymi po pustyni Wadi Rum oraz noc spędzona w jurtach w niezwykłych okolicznościach przyrody. Dużą przyjemność młodzieży sprawił także relaks nad najcieplejszym morzem na kuli ziemskiej – Morzem Czerwonym. Podróż zakończyła się w stolicy Jordanii – Ammanie, skąd licealiści wrócili samolotem do Polski.

Wycieczka pozwoliła uczestnikom z bliska poznać kulturę, zwyczaje i tradycje wyznawców chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Była także doskonałą lekcją historii i geografii. Pozwoliła młodzieży jeszcze bardziej otworzyć się na poznawanie różnorodności świata. Z pewnością wrażenia, których doświadczyli, na długo pozostaną w ich pamięci i zainspirują do kolejnych podróży.

I LO im. ONZ