...

Nowe boisko na nowy rok szkolny

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 2 września, 2016

boisko rcez4Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju ma nowe, profesjonalne boisko. Kosztowało prawie 1,5 mln zł. Inwestorem był samorząd Powiatu Biłgorajskiego. 1 września uroczyście otwarto i poświęcono ten piękny obiekt sportowy. Bieżnia, siłownia, skocznia, boisko do gry w piłkę nożną, dwa boiska do gry w piłkę ręczną, boiska do koszykówki i siatkówki oraz widownia – to wszystko znajduje się na nowym kompleksie sportowym.

W uroczystym otwarciu połączonym z inauguracją roku szkolnego udział wzięli uczniowie, dyrekcja szkoły i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Był poseł Piotr Olszówka, Starosta Biłgorajski Marian Tokarski, ks. Witold Batycki proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Stanisław Kowalczyk wizytator Lubelskiego Kuratorium Oświaty oraz Jarosław Lipiec członek Zarządu Powiatu, Marian Klecha dyrektor LO im. ONZ, Henryk Paska zastępca kierownika KRUS w Biłgoraju, Jan Koman kierownik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i Tomasz Rabiej kierownik Wydziału Funduszy Strukturalnych w Starostwie. Byli też: projektant i przedstawiciele wykonawcy firmy Eko-Drogpol z Urzędowa oraz inspektor nadzoru.

 

boisko rcez1

 

– Dotychczasowa baza sportowa była bardzo uboga. Niewielka sala gimnastyczna, adaptowany na salę sportową hol II i III piętra w budynku szkoły i asfaltowa płyta boiska nie zaspokajały naszych potrzeb. Liczne grupy ćwiczących z trudem mieściły się w niewielkich salach, nauczyciele w-fu pracowali w trudnych warunkach. Często, w miarę możliwości, korzystali z innych obiektów sportowych – wspominał dyrektor Jerzy Buczko – Plany przebudowy zaplecza sportowego szkoły istniały od bardzo dawna. Realnego kształtu nabrały dopiero pod koniec IV kadencji Rady Powiatu. Faza realizacji zadania została podjęta przez obecny Zarząd Powiatu w Biłgoraju. Efekt jest imponujący – zaznaczył dyrektor.

 

boisko rcez2

 

Starosta Tokarski gratulował szkole nowego obiektu:

Boisko wielofunkcyjne, które dziś oddajemy będzie spełniało oczekiwania wielu osób, przyczyni się do rozwoju sportu i promocji tej szkoły. Trzeba przypomnieć, że przysłowiową „kropkę nad i” postawił Zarząd i Rada Powiatu poprzedniej kadencji, wtedy kiedy Przewodniczącym Rady był Mirosław Późniak, nauczyciel tej szkoły. Dziękuję Panu za współpracę. Dziękuję też radnym z tej kadencji, radnym z miasta Biłgoraj: Zenonowi Iskrze, Piotrowi Majchrowi i Ryszardowi Korniakowi, którzy w swojej pracy ciągle monitorowali ten problem i byli za tym, aby jak najszybciej taki obiekt powstał. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln zł z czego około 500 tys. zł pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu – wyjaśnił Starosta i podziękował wszystkim pracownikom Starostwa, którzy zaangażowani byli osobiście w realizację tej inwestycji.

 

boisko rcez5

 

Poseł Piotr Olszówka złożył życzenia dla uczniów i nauczycieli na nowy rok szkolny, gratulował obiektu i życzył wszystkim korzystającym z tego boiska wspaniałych sportowych sukcesów. Jarosław Lipiec, jako absolwent RCEZ, wyraził swoje szczególne zadowolenie z faktu, iż może brać udział w otwarciu boiska i wspólnie ze starostą wręczył dyrektorowi upominek w postaci piłek sportowych. Stanisław Kowalczyk odczytał list od Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty. Na koniec ks. Witold Batycki poświęcił obiekt. A potem przyszedł czas na pierwszy start zawodników i pierwsze gole.

 

boisko rcez3

 

boisko rcez6

 

DSC 0045