...

Program Czyste Powietrze (aktualizacja)

czystepowietrzeWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie w ramach ogólnokrajowego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Wnioski mogą składać właścicieli nieruchomości położonych na terenie województwa lubelskiego.
Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program „Czyste Powietrze” cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców całego województwa lubelskiego. Aby umożliwić beneficjentom dostęp do informacji na temat programu w miejscu zamieszkania, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie otworzy kilka biur programu. Pierwsze z nich już zostało otwarte – 18 marca 2019 r. w Biłgoraju. Biuro przy ul. Włosiankarskiej 5 w Biłgoraju czynne jest dla wszystkich zainteresowanych od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.30. W Biurze możliwe są konsultacje z ekspertem, który poinformuje zainteresowanych o zasadach programu „Czyste Powietrze” oraz udzieli odpowiedzi na pytania z nim związane. Tel. do biura 533 317 796.

Ponadto informujemy, że osoby zainteresowane dofinansowaniem do wymiany źródła ciepła i docieplenia jednorodzinnych budynków mieszkalnych mogą również uzyskać informacje nt. Programu Priorytetowego „Czyste powietrze” w Biurze Czystego Powietrza pod adresem: Lublin, Aleja Kraśnicka 31, lok. 302 (piętro 3), w godz. 9:00 – 13:30. Pytania, wątpliwości i trudności dotyczące Programu Czyste Powietrze można zgłaszać pod numerami telefonów:(81) 503 00 08, (81) 503 00 30 lub (81) 503 01 04 oraz na adres e-mailowy: czystepowietrze@wfos.lublin.pl

Wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze od dnia 27 listopada 2018 roku należy składać w Biurze Programu Czyste Powietrze, al. Kraśnicka 31 w Lublinie, 3 piętro, lokal 302 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 13.30 lub za pośrednictwem poczty / kuriera na adres: Biuro Programu Czyste Powietrze, al. Kraśnicka 31, 20-718 Lublin.
Wszelkie niezbędne informacje dostępne są również na stronie internetowej WFOŚiGW w Lublinie pod adresem www.wfos.lublin.pl/czyste-powietrze.

do pobrania: ulotka (52MB).