...

Olimpiada Teologii Katolickiej

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 8 kwietnia, 2019

Olimpiada TeologiiW dniach 28-30 marca 2019 r. odbył się w Opolu ogólnopolski finał XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Święty Jacek wzór Ewangelizacji”. Uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju: Dominika Kuceł i Piotr Łaba reprezentowali Diecezję Zamojsko-Lubaczowską, uzyskali tytuły finalistów i otrzymali indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Warto wspomnieć, że w pierwszym etapie olimpiady wzięło udział kilkanaście tysięcy uczniów z całej Polski. W etapach diecezjalnych uczestniczyło 1361 uczniów. Spośród nich wyłoniono 123 finalistów z 41 diecezji. W etapie diecezjalnym Dominika Kuceł zajęła I miejsce, a Piotr Łaba – III.

Oprócz zmagań konkursowych w finale olimpiady uczniowie mieli okazję zwiedzić Sanktuarium na Górze Świętej Anny, Kamień Śląski – miejsce urodzenia świętego Jacka oraz katedrę w Opolu. Wzięli również udział w spotkaniu z panem Szymonem Hołownią i Kabaretem Nowaki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę z autografem Jakuba Błaszczykowskiego – jednego ze sponsorów olimpiady. Finał to nie tylko konkurs, to także spotkania z ciekawymi ludźmi i zwiedzanie pięknych zakątków naszej ojczyzny.

Uczniów do olimpiady przygotowały: pani Małgorzata Polańska i pani Grażyna Skakuj.

I LO im. ONZ