...

Podziękowanie druhom strażakom

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 30 czerwca, 2021

Szanowni Państwo, ostatnie dni w czerwca br., w naszym powiecie to gwałtowne burze, intensywne opady deszczu a w konsekwencji podtopienia posesji, domów, budynków gospodarczych, zagrożenie dla infrastruktury drogowej. Tylko w ostatni weekend czerwca strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali blisko 200 razy. Interweniowali w mieście Biłgoraj, gminie Biłgoraj, gminie Biszcza, Księżpol, Potok Górny, Łukowa oraz Turobin. Za każdym razem gdy zawyła strażacka syrena ruszali, by ratować mienie mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej.

Druhowie Strażacy, za Wasz trud, poświęcenie, profesjonalizm, zdyscyplinowanie oraz wolę walki z żywiołem wody, łagodzenie skutków nawałnic oraz dyspozycyjność i bezinteresowność, w imieniu mieszkańców powiatu biłgorajskiego i władz samorządu powiatowego składam serdeczne podziękowania.

Państwa solidarność, wysiłek oraz profesjonalizm świadczą nie tylko o doskonałym wyszkoleniu, zgraniu i umiejętności współpracy oraz doświadczeniu ale przede wszystkim o trosce o los innych ludzi, wrażliwości oraz poczuciu misji, która przyświeca strażackiej służbie. Na ręce Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, kieruję podziękowania dla wszystkich strażaków, dziękuję za wzorową realizację zawołania „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Drodzy mieszkańcy powiatu biłgorajskiego, pogoda gwałtownie się zmienia, upały przerywane są gwałtownymi burzami. Apeluję by śledzić prognozy pogody i przesyłane alerty, wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Andrzej Szarlip
starosta biłgorajski