...

Rodzinnie, zdrowo i na sportowo

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 9 sierpnia, 2021

8 sierpnia 2021 roku, przy Remizie w Wólce Biskiej odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Wólczanki”. Sponsorem pikniku było m. in. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, które przekazało KGW „Wólczanki” na organizację wydarzenia kwotę 3 tys. zł w ramach współpracy powiatu biłgorajskiego z organizacjami pozarządowymi. Piknik był formą powitania lata. Pomysł na imprezę powstał w środowisku działaczek KGW i dzięki dotacji z powiatu biłgorajskiego.

piknik wolka biska 1

Jak podkreśla Alina Kordulasińska, prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Biskiej, był on organizowany dla rodzin, a w szczególności rodzin z dziećmi, aby zintegrować się po tak długim okresie odizolowania przez pandemię. Hasłem imprezy było „zdrowo na sportowo”. Jak mówi Pani Alina: -Nazwaliśmy tę imprezę ”zdrowo na sportowo” aby propagować życie bez alkoholu i używek. Pokazać, że bez tego jest ono również wesołe i można się dobrze bawić bez tych rzeczy. Zdrowo na sportowo to w całokształcie znaczy „szanujmy zdrowie dopóki je mamy.

Podczas pikniku można było wziąć udział w różnych aktywnościach dla dzieci i dorosłych, między innymi w rywalizacjach sportowych, grach i zabawach jak przeciąganie liny czy aerobik. Można było również skosztować regionalnych smaków i posiedzieć przy ognisku. Atrakcją dla dzieci były również dmuchane place zabaw, z których dzieci mogły bezpłatnie korzystać. Piknik cieszył się dużym zaangażowaniem mieszkańców okolicznych miejscowości.

piknik wolka biska

Chcemy dać ludziom troszeczkę radości, wspólnej zabawy, oderwania się od dnia codziennego. Korzystamy z ciepłego lata i pięknego słońca aby się wspólnie razem cieszyć i bawić. Ludzie są bardzo zagonieni i często nie mają czasu dla siebie, a taka impreza bardzo jednoczy. Dzieci bawią się z rodzicami i między sobą co pozwala im się zintegrować. Często jesteśmy sobą zmęczeni gdy jesteśmy zamknięci w domach, a takie pikniki rodzinne otwierają dzieci na rodziców i rodziców na dzieci a także integrują rodziny miedzy sobą. Uważam, że takie imprezy powinny być propagowane, bo wszyscy się opieramy na rodzinie, a bycie wspólnie razem to jest to, co jest nam dzisiaj niezbędne i bardzo potrzebne – dodaje przewodnicząca KGW „Wólczanki” z Wólki Biskiej.

/ES/