...

Spotkanie z protestującymi pracownikami DPS w Teodorówce

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 5 lipca, 2022

Przed Starostwem Powiatowym odbyła się dziś pikieta pracowników Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. W obecności starosty biłgorajskiego i etatowego członka Zarządu Powiatu, którzy wyszli do protestujących wypowiedziane zostały postulaty. Głównym jest podwyżka płac.

protest pracownicy dps teodorowka
-Podzielam Państwa apel o podniesienie wynagrodzeń wszystkim pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce, czy DPS dla Kombatantów. Państwa zarobki są nieadekwatne do służby jaką wykonujecie. Ale wiedźcie, że nie stoimy biernie. Tylko w zeszłym roku, podwyżki wyniosły średnio 600 zł brutto na pracownika w DPS w Teodorówce. W ciągu ostatnich trzech lat, czyli w okresie, gdy jestem starostą, podwyżki wyniosły 1350 zł, to jest o 450 zł więcej niż w latach 2008 – 2017 łącznie
– mówił do uczestników pikiety Andrzej Szarlip.

Jak podkreślał, wynagrodzenie pracowników Domów Pomocy Społecznej reguluje ustawa, która wynagrodzenia te wiąże ściśle z kosztami, jakie ponosi rodzina czy samorząd w za utrzymanie pensjonariusza.

Starosta zobowiązał się do spotkania z przedstawicielami pracowników, i tak jak w latach wcześniejszych do konstruktywnej rozmowy. Obiecał także poprzeć ich pisma w sprawie ew. zmiany prawa w kwestii działalności i finansowania Domów Pomocy Społecznej.