...

Starosta Andrzej Szarlip uhonorowany Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 28 października, 2022

Starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip uhonorowany został przez władze województwa Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego za zasługi dla województwa lubelskiego. Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego jest wyróżnieniem okolicznościowym dla tych, którzy przyczynili się do rozwoju województwa, działalności społecznej oraz zacieśnienia więzi pomiędzy mieszkańcami Lubelszczyzny.

medal wojewodztwa
Przewodniczący Zarządu Powiatu otrzymał go w piątek 28 października br., podczas gali „Europejski Samorząd – Ambasador Funduszy Europejskich”, która odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

-To wyróżnienie to dla mnie wielki zaszczyt ale to jest medal dla wszystkich mieszkańców powiatu biłgorajskiego, szczególnie dla mojej drużyny, dla moich współpracowników, ludzi z którymi współpracuję na co dzień. To dzięki im, w dużej mierze powiat może się rozwijać. Możemy realizować kolejne inwestycje, projekty, przedsięwzięcia. Wszystko dla dobra naszych mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej – podkreśla starosta Andrzej Szarlip.

medal wojewodztwa 2
Jak zaznacza, wyróżnienie to także motywacja do dalszej, wytężonej pracy oraz sięgania po kolejne cele. –Dla nas, jako władz powiatowych mieszkańcy są najważniejsi, zostaliśmy wybrani, powierzone nam zostały konkretne funkcje, po to, by przyczynić się do rozwoju powiatu, poprawy jakości życia oraz atrakcyjności Ziemi Biłgorajskiej – dodaje starosta.

-Rozwój powiatu biłgorajskiego, to wpływ na rozwój całej Lubelszczyzny. Rozwój Lubelszczyzny, to wpływ na rozwój całej naszej Ojczyzny. Jesteśmy jednym z większych samorządów w naszym województwie, szybko się rozwijającym, zamieszkałym przez ludzi pracowitych i przedsiębiorczych i tego tempa pracy i rozwoju nie chcemy zwalniać – przyznaje Andrzej Szarlip.

medal wojewodztwa 3
Wyróżnienia staroście biłgorajskiemu gratulowała poseł Beata Strzałka i wicemarszałek Michał Mulawa. -Biłgorajszczyzna, ma ogromne szczęście, że pan Andrzej Szarlip jest starostą, że pro-rozwojowo pracuje Rada Powiatu, ze sprawnie profesjonalnie działa Starostwo Powiatowe. Wszyscy dostrzegamy pozytywne zmiany jakie w powiecie zachodzą, we wszystkich obszarach. Jestem przekonana, że ten medal to dobre podsumowanie i wynagrodzenie działań starosty Andrzeja Szarlipa – mówi poseł Beata Strzałka.