...

Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip spotkał się dziś z młodzieżą Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 17 grudnia, 2021

Okazją było podsumowanie powiatowych obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Młodzież „Elektryka” pod kierunkiem swych nauczycieli przygotowała część artystyczną i techniczną uroczystości. Spotkanie było okazją do podziękowań zarówno nauczycielom jak i samym uczniom. Dla przedstawicieli grona pedagogicznego, zaangażowanych w przygotowanie uroczystości starosta przygotował okolicznościowe listy gratulacyjne, a dla uczniów drobne upominki rzeczowe.

spotkanie z mlodzieza rcez 1
Spotkanie było okazją do rozmowy o stanie wojennym i najnowszej historii naszej Ojczyzny. Starosta pytał o przygotowania oraz odczucia młodych ludzi. Uczniowie podkreślali, że na poczatku podchodzili do tego jak do zwykłej akademii, jednak z biegiem przygotowań zaczęli interesować się tą historią, i by uroczystość wypadła jak najlepiej szczegóły związane ze stanem wojennym pytali swoich dziadków.

Podczas spotkania poruszona została także wstępnie inicjatywa powołania Młodzieżowej Rady Powiatu, co uczniowie przyjęli z entuzjazmem, podkreślając że dobrze by ich głos, głos młodego pokolenia był słyszany we władzach samorządowych.

spotkanie z mlodzieza rcez 2
Starosta zachęcał młodych ludzi do aktywności społecznej we własnych środowiskach i wykorzystywania możliwości jakie daje im szkoła. Mówił także o projektach oświatowych realizowanych przez powiat biłgorajski.