...

Starosta na 24. Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 6 sierpnia, 2019

festiwal maryjny
W pierwszą niedzielę sierpnia br. na Polanie Dąbrowa koło Górecka Kościelnego odbył się 24. Festiwal Pieśni Maryjnej. Wydarzenie jest stałym elementem wydarzeń kulturalnych Powiatu Biłgorajskiego. W przygotowanie wydarzenia – jego wsparcie zaangażowany był samorząd powiatowy.

W imprezie uczestniczył Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip oraz etatowy członek Zarządu Powiatu, Beata Strzałka. -To wydarzenie wpływa na kultywowanie i podtrzymywanie wszystkich tradycji, które niestety z biegiem czasu uciekają, zamierają i odchodzą w przeszłość. Jest to wydarzenie, które tak naprawdę przywołuje istotę kultury i tradycji ludowej, a przy okazji jest to także modlitwa, ponieważ ten Festiwal ma na celu m. in. wysławianie właśnie Matki Bożej. Kultura ludowa to jest coś, co nas wyróżnia, to jest pewien wyznacznik naszej tożsamości, odwołanie do przeszłości, do tradycji, do naszych korzeni, z których się wywodzimy. I właśnie naszym obowiązkiem jest podtrzymywanie i wspieranie takich inicjatyw, dlatego ja jako starosta z przyjemnością włączyłem się w organizację tego wydarzenia i z radością uczestniczę w tym festiwalu, wsłuchując się w przepiękne pieśni wykonywane przez zespoły – mówił Starosta Biłgorajski.

W festiwalu wystąpiło 31 zespołów śpiewaczych, chórów i zespołów ludowych. Rywalizowali oni o złoty, srebrny i bursztynowy różaniec. Uczestników oceniało jury w składzie Andrzej Sar – przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, ks. Sławomir Korona i ks. Krzysztof Hawro. Festiwal zakończył koncert zespołu VOX.