...

Starosta na jubileuszu OSP Dereźnia

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 24 lipca, 2022

Przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego – w osobach starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, członka Zarządu Powiatu Jana Małyszy oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Mariana Kurzyny – uczestniczyli w jubileuszu 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dereźni. Jan Małysza, jako prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP w Biłgoraju, wręczył strażakom odznaczenia.

Uroczystości odbyły się na terenie gminy Biłgoraj, gdzie działa jednostka. Świętowanie rozpoczęło się od uroczystego przemarszu strażaków ochotników, sprzed remiz na miejscowy stadion. Tutaj celebrowana była Msza św. dziękczynna oraz odbyła się część oficjalna.

95 lecie osp dereznia
Przypomniano historię jednostki i osoby dla niej zasłużone. Strażacy odebrali także wyróżnienia i odznaczenia.

-Wasza służba i poświęcenie to gwarancja bezpieczeństwa waszej miejscowości, waszych rodzin i sąsiadów. Służycie sobie na wzajem, można na Was polegać. Dziś w sposób szczególny chcemy powiedzieć Wam, dziękujemy, doceniamy waszą misję. Strażackie powołanie to bycia dla innych, śpieszenia z pomocą. Życzę Wam drodzy druhowie byście cieszyli się należytym szacunkiem i by strażacka tradycja ciągle się rozwijała w Waszej jednostce – mówił starosta Andrzej Szarlip.

Jan Małysza, jako prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP w Biłgoraju, wręczył strażakom odznaczenia.

Foto: bilgoraj.com.pl