...

Święto kobiet w powiecie biłgorajskim

Kategoria: Aktualności 2017 Opublikowano: 13 marca, 2017

dzk 1Śpiewem, tańcem i muzyką oraz słodkim poczęstunkiem uhonorowano kobiety w naszym powiecie. Tegoroczny Powiatowy Dzień Kobiet odbył się w niedzielę, 12 marca, w hali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowały władze Powiatu Biłgorajskiego na czele ze Starostą Kazimierzem Paterakiem.

Zebranych przywitał Stanisław Sitarz dyrektor ZSBiO, który krótko przedstawił szkołę, jej osiągnięcia i ofertę edukacyjną. Razem z paniami świętowali przedstawiciele samorządu Powiatu: Starosta Kazimierz Paterak, Wicestarosta Jarosław Piskorski, Etatowy Członek Zarządu Jarosław Lipiec i Członek Zarządu Jerzy Krasoń.

dzk 5

W naszym powiecie mamy wspaniałe kobiety. Wykształcone, pracowite, aktywnie działające w wielu sferach życia zawodowego czy społecznego. Jednak przede wszystkim jesteście Panie strażniczkami ognisk domowych i dbacie o rodziny. Dzięki temu właśnie nasze rodziny są silne – zwrócił się do zebranych Starosta Paterak – Dzisiejszą uroczystością chcieliśmy naszym Paniom wyrazić wdzięczność i podziękować za to, co dla nas robią, i podkreślić jak są dla nas ważne – zaznaczył starosta i złożył zebranym najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.

dzk 2

Przypieczętowaniem życzeń był słodki upominek, który otrzymały wszystkie panie. W następnej części zebrani obejrzeli koncert w wykonaniu podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury. Był taniec, śpiew i muzyka. A wszystko na najwyższym poziomie. Wystąpił Zespół Tańca Ludowego „Tanew”, Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”, Zespołu Wokalno – Instrumentalny „Zawierucha”, Zespołu Tańca Współczesnego „ADA”, Studio tańca „Styl” a także solistki studia wokalnego „Kombinejszyn” oraz młodzież z ZSBiO.

Wszystkie występy bardzo się podobały i były nagradzane gromkimi brawami. Po koncercie odbył się poczęstunek.

dzk 4

dzk 3

dzk 6

dzk 10

dzk 8

dzk 11

dzk 12

dzk 13

dzk 15

dzk 16

dzk 17