...

Świętowali rok działalności

Kategoria: Aktualności 2023 Opublikowano: 24 listopada, 2023

Stowarzyszenie „Bezpieczna Przystań” przy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju obchodziło dziś 1 rocznicę działalności. Od roku realizuje ono zadania mające na celu wsparcie osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych, uzupełniając ofertę domu pomocy społecznej.

Działalność stowarzyszenia jest możliwa dzięki pozyskiwaniu środków finansowych od ministerstw, samorządów i ośrodków pomocy społecznej. Te fundusze są przeznaczane na organizowanie wydarzeń kulturalnych, które mają na celu dostarczenie rozrywki i radości seniorom. Ponadto, stowarzyszenie wspiera też działalność Klubu Seniora „Senior na start”, który powstał przy powiecie biłgorajskim.

Warto podkreślić, że uroczystości jubileuszu nie zabrakło ważnych gości. Wśród nich byli starosta biłgorajski Andrzej Szarlip oraz wójt gminy Biłgoraj Beata Strzałka. Oboje z wielką wdzięcznością dziękowali członkom stowarzyszenia za ich zaangażowanie i trud włożony w pomoc osobom starszym. Złożyli także życzenia niesłabnącego zapału oraz powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach.

Działalność Stowarzyszenia „Bezpieczna Przystań” jest istotnym elementem w opiece nad osobami starszymi i potrzebującymi. Dzięki takim działaniom, wiele osób znajduje wsparcie i radość w trudnych czasach. Oby takie inicjatywy wciąż się rozwijały, przynosząc jeszcze więcej korzyści dla naszego społeczeństwa.