...

Uczcili pamięć poległych w bitwie pod Osuchami

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 10 czerwca, 2019

konkurs o AK BCHfot. I LO im. ONZ

3 czerwca 2019 r. w Osuchach już po raz dwudziesty zorganizowany został Powiatowy Konkurs o AK i BCH na Ziemi Biłgorajskiej. Sukcesy w nim odnieśli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ oraz Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju. W kategorii szkół średnich I miejsce zajęła Aleksandra Ziemianin, a II miejsce Miłosz Gumiela. Wśród gimnazjalistów na II miejscu uplasował się Piotr Łaba.

Konkurs został zainicjowany przez Oddział PTTK w Biłgoraju. W I LO im. ONZ cieszy się dużym zainteresowaniem. Na przestrzeni dwudziestu lat nauczyciele historii pielęgnowali pamięć o bohaterach i poszerzali zainteresowania uczniów historią walk partyzanckich na terenie Zamojszczyzny, co pozwoliło osiągnąć młodzieży znaczące sukcesy. W gronie laureatów było aż 26 uczniów ONZ-etu.

Z okazji jubileuszowej edycji konkursu Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, doceniając wysoki poziom wiedzy uczniów wykraczający poza materiał podręcznikowy z historii, pasję historyczną oraz wkład szkoły w umacnianie patriotyzmu, złożyła podziękowania dyrekcji, nauczycielom historii oraz laureatom.

Opiekunami uczniów tegorocznej edycji konkursu były: pani Teresa Czaporowska i pani Renata Krzesińska.

                                                                                                                               I LO im. ONZ