...

Uczniowie z LO im. ONZ zaproszeni do TVP2

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 21 czerwca, 2016

grafika loonzJutro, czyli 22 czerwca, dwójka uczniów z LO im. ONZ w Biłgoraju wraz z opiekunem wystąpi w „Pytaniu na śniadanie”, programie TVP2 emitowanym od godz. 8 do 11. Uczniowie będą mówić o plakacie, który wraz z kolegami stworzyli na europejski konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Europejskich Lig Walki z Rakiem (Association of European Cancer Leagues (ECL)) w ramach „Europejskiego tygodnia walki z rakiem 2016”. Do konkursu przystąpiło 1190 osób z 8 krajów. Infografika naszych licealistów okazała się najlepsza.

Zespół młodych grafików z klas o profilach: graficznym i biologiczno-chemicznym w składzie: Anna Bryła, Michał Buczek, Edyta Kościelska, Adrianna Rój i Stanisław Zań, wykonał w języku angielskim grafikę obrazującą 8 zagrożeń prowadzących do powstania chorób nowotworowych. W nagrodę uczniowie otrzymali iPady, a ich praca zostanie włączona do materiałów promocyjnych rozpowszechnianych w całej Europie. Infografika naszych uczniów zachwyciła także polskich partnerów ECL, którzy również postanowili nagrodzić młodych grafików. Zwycięska praca powstała pod kierunkiem Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej. W programie wystąpią Michał Buczek i Anna Bryła pod opieką Anny Dobraczyńskiej.

W konkursie startowały zespoły liczące od 3 do 5 uczniów w wieku od 8 do 18 lat, które zgłaszały opracowane przez siebie infografiki dotyczące zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Praca konkursowa miała być przygotowana w dowolnym języku, w formie prezentacji multimedialnej, plakatu, ulotki lub filmu. Każdy zespół mógł zgłosić tylko jedną infografikę.

Ogłoszenie wyników nastąpiło w Brukseli 25 maja 2016 roku podczas otwarcia obchodów „Europejskiego tygodnia walki z rakiem 2016”. Infografika uczniów LO im. ONZ w Biłgoraju zachwyciła międzynarodowe jury, które postanowiło spośród 360 prac nadesłanych ze wszystkich krajów europejskich, właśnie ich pracę uznać za najlepszą.