...

W Budowlance szkolą dekarzy

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 15 czerwca, 2016

szkol bud1O najnowszych technologiach, modelach produktów i rynku pracy dla dekarzy rozmawiano podczas szkolenia, które odbyło się w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju 14 i 15 czerwca. Jest to efekt nawiązania współpracy przez szkołę z firmą Blachotrapez, która jest poważnie zainteresowana objęciem patronatu nad klasą dekarską, która w Budowlance powstanie od nowego roku szkolnego. W klasie są jeszcze wolne miejsca dla chętnych uczniów.

W szkoleniu udział wzięli uczniowie technikum i zawodówki klas budowlanych oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych, a także członkowie biłgorajskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy i firmy handlowe.

Jesteśmy otwarci na nowe technologie, żeby być w czołówce szkół najlepiej przygotowujących do zawodu budowlańca – bez względu na specjalizację – musimy się szkolić, i to robimy. Doszkalamy uczniów, ale i nauczycieli – wyjaśniał Piotr Blacha kierownik Praktycznej Nauki Zawodu w ZSBiO – To szkolenie jest przeznaczone dla dekarzy, ale także z myślą o tych wszystkich uczniach, którzy przyjdą do nas już we wrześniu kształcić się w tym zawodzie – zaznaczył kierownik.

 

szkol bud2