...

Warsztaty z ratownictwa medycznego w „Budowlance”

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 1 kwietnia, 2019

pierwsza pomoc
W czwartek 28 marca 2019 roku uczniowie ZSBiO wzięli udział w warsztatach z ratownictwa medycznego. Ich celem była nauka wykonywania czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Najpierw była część teoretyczna, a później przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Zajęcia odbyły się przy wykorzystaniu najnowocześniejszych fantomów.

Uczestnicy warsztatów poznali zasady udzielania pomocy dorosłym i niemowlętom. Warsztaty przeprowadzili studenci – przyszli ratownicy medyczni z Koła Ratowników Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przeszkolono uczniów z 5 klas liceum i technikum. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć na czym polega praca ratownika medycznego oraz porozmawiać o możliwościach studiowania na tym kierunku.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak udzielić pomocy. Dzięki takiej lekcji uczniowie nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

/Beata Ulanowska/