...

Wernisaż wystawy pt. “W Zagrodzie Sitarskiej”

Kategoria: Aktualności 2023 Opublikowano: 26 października, 2023

25 października br., w MDK Biłgoraj odbył się wernisaż wystawy pt. “W Zagrodzie Sitarskiej”. Wydarzenie odbyło się w Galerii “Pierwsze Piętro” z udziałem zaproszonych gości. Autorami prac są dziewczęta z grup młodzieżowych Pracowni Plastycznej “Tęczowa Malarnia”.

„Tęczowa Malarnia” to nazwa pracowni plastycznej, prowadzonej przez panią Annę Świcę. Celem zajęć plastycznych, na które uczęszczają dzieci w wieku od 5 lat po młodzież nastoletnią, jest rozbudzanie zainteresowań sztuką, kształtowanie predyspozycji i uzdolnień artystycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, a tym samym przygotowanie wychowanków do uczestnictwa w życiu kulturalnym poprzez działalność plastyczną w szerokim znaczeniu tego słowa.

Zajęcia z zakresu rysunku, malarstwa i pracy manualnej mają na celu kształtować wyobraźnię i twórcze myślenie, inspirować i motywować uczestników zajęć do samodzielnych poszukiwań w zakresie ekspresji twórczej, rozszerzać wiadomości o stylach, epokach, wybitnych twórcach i ich dziełach oraz wdrażać do współdziałania w grupie.

Efekty działalności wychowanków w postaci różnorodnych prac plastycznych, prezentowanych na wystawach w MDK, w Internecie, biorących udział w konkursach, motywują dzieci i młodzież do pełniejszego rozwoju i zdobywania wiedzy. Ponadto prestiżowe nagrody zdobywane przez młodych artystów na konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych stanowią satysfakcjonujące ukoronowanie twórczych wysiłków.