...

Wiwat Maj, 3 Maj!

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 7 maja, 2019

3 maja
Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip oraz członkowie Zarządu Powiatu i Przewodniczący Rady Powiatu, wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych zorganizowanych w Biłgoraju, z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości z udziałem mieszkańców Powiatu, pocztów sztandarowych przedstawicieli władz samorządowych i kombatantów rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny, która sprawowana była w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Przewodniczył jej ks. dziekana Jerzy Kołtun. Po Mszy świętej, uczestniczący w uroczystościach przeszli na skwer przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Zamojskiej i Kościuszki, gdzie przy pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego nastąpiło uroczyste podniesieniu flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu. Okolicznościowy wykład o wkładzie Konstytucji 3 Maja w polski i europejski system polityczny wygłosił dr Adam Balicki.

Dopełnieniem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego. Delegacji samorządu Powiatu Biłgorajskiego przewodniczyli Starosta Andrzej Szarlip i Przewodniczący Rady Powiatu, Marian Kurzyna oraz członkowie Zarządu Beata Strzałka i Andrzej Łagożny.