...

Wykonanie zabiegów zwalczających i ochronnych w zakresie ograniczenia liczebności chrabąszcza

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 18 kwietnia, 2019

Zarządza  się wykonanie zabiegów zwalczających i ochronnych w zakresie ograniczenia liczebności chrabąszcza majowego (Melolontha melolontha) oraz chrabąszcza kasztanowca (Melolontha hippocastani) w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa położonych, w Powiecie Biłgorajskim na łącznej powierzchni około 560 ha obejmujących tereny gmin: Aleksandrów, Księżpol, Józefów, Łukowa i Obsza.

Zabieg wykonany zostanie w okresie od 24 kwietnia do 31 maja 2019r. metodą agrolotniczą środkiem MOSPILAN 20 SP i środkiem wspomagającym Ikar 95 EC w dawkach zgodnych z etykietą i instrukcją użycia. W jednym dniu będą wykonywane 2-3 naloty samolotowe w godzinach porannych i wieczornych.

Przez okres 14 dni od wykonania zabiegu należy powstrzymać się od zbioru runa leśnego, wykaszania i wypasu traw. W ramach akcji informacyjnej, na granicy głównych dróg dojazdowych do kompleksów leśnych ustawione zostaną przez Nadleśnictwo Józefów tablice informujące o terminie zabiegu i okresie karencji.

Pełna treść Zarządzenia Nr 29/2019 Starosty Biłgorajskiego w sprawie wykonania zabiegów ograniczających populację chrabąszczy w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych w Powiecie Biłgorajskim obejmujących tereny gmin: Aleksandrów, Księżpol, Józefów, Łukowa, Obsza na stronie BIP.