...

Zakończył się remont hali sportowo – widowiskowej przy ZSBiO

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 21 października, 2021

Modernizacja i remont hali sportowej przy ZSBiO zrealizowane zostały przez powiat biłgorajski przy wsparciu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wartość zadani to ponad 2,5 mln zł. Zakres prac obejmował wykonanie nowych sufitów podwieszanych, na hali dużej z płyt akustycznych z malowaniem konstrukcji stalowej, wytłumienie ścian tym samym materiałem na hali dużej, wymiana stolarki drzwiowej w hali dużej i małej,  naprawa płyt boisk w obydwu halach, remont sanitariatów przy małej hali z przystosowaniem do osób niepełnosprawnych wraz z dostosowaniem wejścia do hali sportowej dla osób niepełnosprawnych (ze środków PFRON w 2021 po zaakceptowaniu wniosku powiatu do realizacji).

hala zsbio bilgoraj 1
Remont obją także sanitariaty przy dużej hali, korytarz pod trybunami przy dużej hali, roboty elektryczne (tablice rozdzielcze i WLZ, instalacja oświetleniowa i gniazd wtykowych, instalacje teletechniczne), wykonanie instalacji sanitarnych (zimnej i ciepłej wody, kanalizacji sanitarnej i wentylacji) oraz montaż profesjonalnego nagłośnienie dużej hali sportowej.

hala zsbio bilgoraj 2

Zadanie realizowane z udziałem środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Programu Sportowa Polska 2020. Dotacja w wysokości 1,2 mln zł (koszt całego zadania ponad 2,4 mln zł). W uroczystym otwarciu wyremontowanego obiektu uczestniczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, poseł Beata Strzałka, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk oraz władze powiatu biłgorajskiego.

Sportowa polska remont hali ZSBiO 001